Proběhlé akce

Jarní obnova Manželských setkání 2015

 

 

LETNÍ KURZ MS 2014 V TŘEŠTI

03.06.2014 20:11

Milí účastníci letního kurzu Manželských setkání,

zde jsou poslední informace k akci. Především je to Dopis na cestu, v něm jsou všechny nejdůležitější informace. Pro páry, které s sebou berou děti, jsou připojeny Informace pro rodiče a Prohlášení o bezinfekčnosti. Nakonec zde najdete mapky Třeště.

Přejeme Vám hodně sil do závěru školního roku, šťastnou cestu a těšíme se na shledanou v červenci.

Za tým YMCA Familia

Tomáš Kučera

 

 

Jarní obnova Manželských setkání 2014

07.04.2014 21:30

Oproti loňsku přilákala letošní jarní obnova Manželských setkání na víkend 4. - 6. dubna mnohem více účastníků – téměř 70 párů. Nepochybně v tom hrálo roli i pozvání Prof. Jana Sokola, který měl v sobotu hned dvě přednášky o rodině v minulosti i v současné době. Pan profesor byl opět ve velice dobré kondici, přecházel celou dobu po podiu, spatra hovořil snad bez jediného zadrhnutí, odpovídal na otázky z publika – prostě získal si uznání celého auditoria a mnozí z publika vyjadřovali přání, aby se v některých naznačených tématech pokračovalo i příště!

Manželé se naposledy setkali ve svých skupinkách z léta, což leckteří prožívali tak intenzivně, že ponocovali do téměř ranních hodin…   

V neděli akce pokračovala přednáškou manželů Kučerových nazvanou „Zestárni se mnou“. Obsah prozrazovat nebudeme, ale můžeme se s Vámi podělit o stejnojmennou píseň kapely Prorock:

Zestárni se mnou.mp3 (4544887)

 

Podzimní obnova manželských setkání 2013

11. – 13. října 2013, Třešť

Na letní Manželská setkání navázala tzv. Podzimní obnova, která se tentokrát konala po necelé padesátce dnů od letního kurzu. Letošek měl i další novinku – po dlouhých letech, kdy se na obnovy jezdilo k Sečské přehradě, jsme se poprvé na obnově setkali v Třešti u Jihlavy. Objevily se sice stesky po studené (někdy doslova ledové) ranní koupeli odvážlivců v přehradě, ale jinak jsme dostávali samé pozitivní ohlasy na změnu – na pokojích nebyla zima, nevypadávaly pojistky při spuštění rychlovarných konvic, skvělý výběr na snídaních atd.

Spojovacím tématem víkendu byla tzv. separace – tedy oddělení se od rodičů, odchod z bezpečného rodinného prostředí a vstup do zodpovědné dospělosti. Od začátku jsme ale inzerovali, že toto téma nebude nahlíženo pouze prizmatem manželů, kteří právě řeší dospívání svých potomků. Vlastně každý z nás dospělých se nějakým způsobem separoval – a jak to proběhlo, to nás může mnohdy ovlivňovat (pozitivně i negativně) třeba po dlouhá léta života. Takže jsou to zamyšlení zajímavá pro člověka téměř každého věku a životního stadia.
Paní doktorka Pöslová nás v sobotní přednášce „Jak šel Honza do světa, aneb Musíme odejít, abychom se mohli vrátit“ provedla obvyklými etapami vývoje dospívání a oddělování od rodičů, a to velice poutavou formou, takže se poté skvěle pracovalo ve skupinkách. P. Petr Glogar navázal náročnější sondou do tématu přednáškou „Odpouštět a propouštět“. V neděli pak Jana a Jindřich Kalinovi osobním svědectvím demonstrovali úskalí i úsměvné okamžiky jejich vlastního osamostatňování, ale mohli mluvit i o zkušenostech se svými dospělými dětmi. Snad všichni posluchači nadšeni kvitovali, že si Kalinovi od svých synů nechali napsat necenzurované zprávy o tom, jak se cítí coby „separovaní“, tyto dopisy měly pro svou autentičnost opravdu velkou výpovědní hodnotu…

Ocenili jsme, kolik účastníku loňských, předloňských nebo dokonce mnohem starších kurzů Manželských setkání projevilo zájem účastnit se této podzimní obnovy a doufáme, že bezprostřední a veselá atmosféra, stejně jako kvalita programu (přednášek i skupinek) byla jim, ale samozřejmě i letošním účastníkům, nejlepší odměnou…

Doufáme, že se podobně vydaří i Jarní obnova! Těšíme se na Vás!

 

Letní kurz partnerských vztahů - Manželská setkání 2013

16. – 24. srpna 2013, Třešť

Letní kurz MS se po několika letech vrátil opět do Třešti u Jihlavy, kde se letos sešlo rekordních 82 účastnických párů (+ davy dětí, pečovatelů a organizační tým, celkem více než 300 osob). Ani „masovost“ akce ovšem neubrala týdennímu setkání na vřelosti, otevřenosti, humoru a mimořádných zážitcích. Vícenásobní účastníci, ale i nováčci, kteří byli opět výrazně procentuálně zastoupeni, oceňovali živost a hloubku manželských přednášek, zkušenost odborníků z podpůrného týmu, chválili workshopy ve skupinkách a do detailů propracovanou organizaci. I doprovodné programy – dětské, sportovní, duchovní, kulturní či gastronomické – nás nadchly, nicméně největším přínosem MS zůstává ona aktivní práce na našich partnerských vztazích, jejich obohacení, prohloubení, budování či prevence neporozumění. Už se těšíme na víkendovou podzimní obnovu, kde se opět sejdou účastníci z léta, ale kam mohou přijet i absolventi letních kurzů z minulých let.