Připravujeme


 

Mužský rituál vstupu do zralé dospělosti

 14. - 18. září 2016   Nesměř

Jedná se o velmi netradiční duchovní cvičení v ekumenickém duchu, které je tradičně otevřeno i hledajícím a lidem bez vyznání. Program nachází inspiraci i v jiných kulturách a náboženských tradicích. V USA tento program MROP - Men Rite of Passage - sestavil autor mnoha známých knih pro muže Richard Rohr.

"Víme, že dospělými a moudrými se nemůžeme stát po jednom víkendu, ale na cestě k dospělosti může být tento čas velice dobrým začátkem!" Tuto sebezkušenostní aktivitu může každý muž absolvovat a prožít pouze jednou.


Pozvanka-Prihlaska Iniciace_2016.pdf (339,4 kB)

 

Letos u nás proběhne už 13. ročník.  Většina z více jak 1000 našich chlapů, kteří rituálem prošli, svědčí o tom, že to byl velmi významný krok v jejich životě.

Vám, kteří jste se pro tento krok ještě nerozhodli, je určena pozvánka v příloze.

Zároveň prosím i všechny iniciované chlapy o pomoc s propagací. V minulých letech jsme si opakovaně ověřili, že osobní pozvání je tou nejúčinnější formou.

 

Sestup do Joránu

18. - 21. září 2016   Nesměř

Duchovní obnova s rituálem pro chlapy zraněné, zraňované a zraňující, pro toužící setkávat se s Bohem, odkládat masky, nechat se uzdravit a poslat. 

Vede a přednáší - Václav Vacek, letohradský farář

Pro koho: Výlučně pro chlapy, kteří v minulých letech absolvovali mužskou iniciaci (Mužský rituál přechodu do zralé dospělosti - MROP). Přihlásit se mohou i ti, kdo prošli Sestupem do Jordánu v roce 2011. 

Pozvánka_sestup_do_jordanu_2016.pdf (428,6 kB)

Prihlaska_sestup_do_jordanu_2016.pdf (425,7 kB)