Přihlášky na Manželská setkání 2015

05.01.2015 18:12
Milí zájemci o účast na letním kurzu Manželských setkání,
rádi bychom Vás seznámili se systémem, který vytvořil výbor YMCA Familia. Obzvláště v posledních dvou letech byl zájem o Manželská setkání tak velký, že jsme museli dost zájemců odmítat a lze předpokládat, že letos bude situace podobná. Výbor YF rozhodl, že je žádoucí při potvrzování účasti upřednostňovat manželské páry, které se hlásí poprvé, nebo páry, které se zatím účastnili Manželských setkání pouze jednou. Také musíme upřednostnit naše spolupracovníky, kteří na sebe vzali odpovědnost za určitou oblast organizace MS (samozřejmě provázející páry skupinek, vedoucí hudební skupinky atd.).
Od roku 2015 tedy vyhradíme přibližně třetinu míst pro "nováčky" a druhou třetinu pro širší tým. Situaci komplikuje fakt, že maximální kapacita kurzu je proměnlivá - nezáleží totiž jen na počtu lůžek ubytovacího zařízení. Velkou roli hrají proměnlivé faktory jako skladba rodin, počet dětí (navíc různých věkových kategorií), počet pečovatelů, počet provázejících párů a další. Nemůžeme tedy v lednu jednoznačně říci, kolik zájemců se bude moci účastnit.
Proto rozhodnutím výboru YF ze dne 9. 12. 2014 stanovujeme, že manželským párům, které na MS byly již dvakrát a vícekrát (a pro které bude vyhrazena přibližně třetina kurzu), budeme potvrzovat přijetí přihlášky, ale definitivní potvrzení účasti budeme zasílat až od května 2015. Rozumíme, že je to nepříjemné vzhledem k plánování dovolené, ale naše zkušenost je již dlouhodobě taková, že manželé, kteří vytrvali a čekali do poslední chvíle na potvrzení účasti, se většinou dočkali, protože každý rok se nám před kurzem odhlašují manželé, kterým například onemocní děti, nebo jim jiná vážná událost znemožní účast.
Odvažujeme se vás tedy vybídnout k odvaze se každopádně přihlásit, byť budete muset na potvrzení déle čekat. K tomuto systému nás inspirovala podobná opatření kroměřížského kurzu, která již fungují několik let.
Děkujeme za pochopení
přihláška Manželská setkání 2015.pdf (649,9 kB)